2132141800 Μητροπόλεως 12-14, 10563, Αθήνα

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
    • Σχετική προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχο ρόλο
  • Πολύ καλή γνώση Εργατικής νομοθεσίας και Μισθοδοσίας (απαραίτητη προϋπόθεση) σε προγράμματα Epsilon
    • Πολύ καλή γνώση του λογιστικού κύκλου (απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία) και της φορολογικής νομοθεσίας (φυσικών και νομικών προσώπων)
    • Εξοικείωση με τη χρήση λογιστικών προγραμμάτων ή/και συστημάτων ERP
  • Γνώση Μισθοδοσίας σε προγράμματα Epsilon
    • Υπευθυνότητα και συνέπεια και συνεχή ενημέρωση στη φορολογική και εργατική νομοθεσία
  • Εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων

Αρμοδιότητες :

  • Καταχωρίσεις παραστατικών σε απλογραφικά – διπλογραφικά βιβλία
  • Προετοιμασία φορολογικών δηλώσεων Φυσικών και Νομικών Προσώπων και δηλώσεων Ε9
  • Υπολογισμός ΦΠΑ και Μισθοδοσίας
  • Υποβολή εντύπων σε Εφορία , ΙΚΑ , Εργάνη
  • Συμφωνίες Πελατών-Προμηθευτών και Τραπεζών

τοποθεσία

Αυτή η δουλειά έχει λήξει.
Οδηγίες Χρήσης